Boleradice

Boleradice a okolní města

co v okolí můžete najít?

Městys Boleradice

Okolí Boleradic prostupuje všudypřítomné fluidum vyzařující z vinné révy, rostliny, kterou hýčká lidstvo od zrození jednoho ze symbolů lidského žití - vína. Pravidelnými řadami keřů v hustém závoji zdobí vinice krajinu a přitahují oko poutníka. Dávají tušit, že tu sídlí lidé, jejichž duši formovalo víno, které otevírá srdce a bystří mysl. Pojďme a projděme se po cestách v krásné přírodě, abychom na sebe nechali působit její objetí, horký dech viničních svahů, vůni jejich půdy - a rozpáleni žárem i únavou z putování se v podvečer ochladili příjemnou a trochu záhadnou atmosférou sklepů a lákavými doušky doprovázenými rozjímáním vinařů nad vůní a chutí jejich vín. 

Divadlo Boleradice

Ochotnické divadlo v Boleradicích zapustilo hluboké kořeny a získalo bohaté zkušenosti díky více než stoleté tradici, na níž se podílely stovky ochotníků. Za ta léta byly na zdejším jevišti uvedeny desítky premiér her všech žánrů. Pravděpodobně prvním představením bylo provedení Kříže u potoka v roce 1897, a to tehdejší Cyrilskou jednotou. Nakonec není vůbec rozhodující, zda se začínalo o rok dříve či později. Podstatné je, že se hraje dodnes, a to velice intenzivně a úspěšně. 

Lyžařský vlek Němčičky     

Vzdálenost 5km

Areál lyžařského vleku je nejníže položeným areálem ve střední Evropě. Jeho dolní část se nachází v nadmořské výšce 180m n.m. Nejvyšší bod sjezdovky měří 240m n.m. Celkové převýšení svahu je tak 60m. Za příznivých sněhových podmínek jsou v provozu 2 sjezdovky.  

Koupaliště Němčičky

Vzdálenost 5km

Koupaliště je v provozu v letní sezónu denně od 9:00 do 21:00.

Vstup na koupaliště je z hlavní silnice, parkoviště je v těsné blízkosti silnice Bořetice - Němčičky.

Za brankou se nachází pokladna, která je za horšího počasí nebo v ranních a večerních hodinách přesunuta do občerstvení.

Rozhledna Nedánov 

Vzdálenost 2km

Vrchol Nedánov se nachází ve výšce 368 m n.m. Stojí vedle místa bývalého průzkumného vrtu hlubokého pět a půl kilometru. Ropa sice nebyla nalezena ale díky vrtu známe přesný geologický profil zdejší krajiny. Projekt rozhledny navrhl ing. Antonín Olšina. Její základní kámen byl položen v roce 2006 a oficiálně je otevřena od neděli 12. července 2009. Dřevěná stavba rozhledny s kovovými prvky měří k vrcholu 26m. Její umístění na Nedánově umožňuje návštěvníkům výhled do širokého okolí. Na severozápadě je vidět Brno jako na dlani s okolními kopci Drahanské vysočiny, jižnímu směru dominují vrchy Pálavy se zrcadlící se vodní hladinou Novomlýnských jezer pod nimi. Východ a jihovýchod lemují vrcholky Bílých a Malých Karpat pod nimiž leží obce a městečka slovenského Záhoří. Na severu a severovýchodě vystupují kopce Ždánického lesa s dominantou vrchu Strážov a tmavé zalesněné obrysy Chřibů. Po Pálavě je Nedánov nejvyšší přístupná turistická vyhlídka na jih od Brna. 


Koupaliště Horní Bojanovice

Vzdálenost 3km

Koupaliště se nachází v areálu odpočinku a zdraví v jižní části obce.

V provozu je v letních měsících.

Pro návštěvníky je připraven bazén o rozměrech 15x30 m , pro děti malý bazének o průměru 3,0 m.

Pro volný čas je možno si zahrát ruské kuželky, petanque , stolní tenis a stolní fotbal. Na blízkém asfaltovém kurtu je možné hrát nohejbal nebo tenis.

Pro návštěvníky je připraveno bohaté občerstvení včetně točeného piva a nealkoholických nápojů.